Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Nadchodzące wydarzenia
Brak wydarzeń

     Podczas całego semestru działał szkolny radiowęzeł. Na przerwach z głośników na dolnym korytarzu można było słuchać ulubionych piosenek uczniów naszej szkoły. Między kolejnymi zajęciami wszyscy chętnie bawili się, poruszając w rytm muzyki. Mamy nadzieję, że przerwy w kolejnym semestrze także będą tak interesujące.

Samorząd Uczniowski

    Ksiądz Mieczysław Maliński w jednym z rozdziałów swojej książki pod tytułem „Elementarz dla początkujących, zaawansowanych i dojrzałych”, użył następujących słów – „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka. Czym większe to twoje staranie, zaangażowane w ludzkie sprawy – tym większy jesteś sam”.

My – uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, zgadzamy się w pełni z owymi słowami. W swoim życiu staramy się także postępować zgodnie z dobrem. Dlatego też w dniach 13 oraz 16 grudnia, członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali akcję charytatywną. Jej celem było zebranie przyborów szkolnych dla dzieci z Łukowskiego Domu Dziecka. Każdy kto przyniósł jakiś artykuł szkolny, dostał w zamian własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną. W następnych dniach – 17 oraz 18 grudnia został zorganizowany kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczono na zakup przyborów szkolnych także dla naszych młodszych kolegów i koleżanek z Domu Dziecka. Pomysłodawcami i wykonawcami byliśmy my – uczniowie klasy IA PG.

Nad całością czuwał Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunem – panią Elżbietą Stadnik-Kowalczyk. Do obydwu akcji bardzo chętnie przyłączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zarówno kartki, jak i ciasta rozeszły się „w mgnieniu oka”.

Samorząd Uczniowski

      W naszej szkole Samorząd Uczniowski bardzo chętnie organizuje różnego rodzaju akcje. Dlatego też dnia 31 października 2019 roku został zorganizowany „Dzień onesie” W tym szarym październikowym przedpołudniu uczniowie mogli wprowadzić do murów naszej szkoły trochę koloru i radości. Poza tym, tego dnia obchodziliśmy także „Dzień chipsów”.

Wszyscy chętni - zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli więc posmakować różnych rodzajów chipsów. Ponadto nauczyciele mieli okazję spróbować przygotowanych własnoręcznie przez Samorząd ciast dyniowych, marchewkowych – nieodłącznego elementu Halloween. To był dzień pełen wrażeń!

Samorząd Uczniowski

     Jak wszyscy wiedzą, dnia 6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Uczniowie naszej szkoły także chętnie świętują ten dzień. Dlatego też owego dnia na terenie naszej szkoły pojawił się Mikołaj, który wszystkim rozdawał „słodkie upominki”. Aby jeszcze bardziej umilić dzień, uczniowie, poza codziennym ubraniem zakładanym do szkoły, mieli za zadanie założyć świąteczny element –

mogła to być na przykład czapka świętego Mikołaja albo też rogi renifera – coś co wiązało się ze zbliżającymi świętami. By jeszcze bardziej przybliżyć świąteczną atmosferę, na korytarzu były puszczane kolędy uwielbiane przez wszystkich ludzi. Kilka dni później – 11 grudnia – odbył się „Dzień Pierników”, których słodki zapach i smak, roznosił się po całej szkole.

Samorząd Uczniowski

    Uczniowie naszej szkoły uwielbiają zabawę. Dlatego też dnia 17 października 2019 roku odbyła się dyskoteka szkolna. Dzięki niej uczniowie klas pierwszych mogli zaklimatyzować się w naszej społeczności szkolnej. Przy wspólnej zabawie bowiem znacznie łatwiej się porozumieć, „znaleźć wspólny język”.

Samorząd Uczniowski